GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 12611318
*
nr 1261 1318
Vas
Skulpterad, keramik, Signerad, Finland. Höjd: 32
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juni 2019
kl 20:27:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/6 15:00:23
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland keramik norden nordeuropa nordisk skulpterad vas
-
5112 Ljuslyktor & vas
Orrefors. Höjd: 6-30 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:23
-
2002 Vas
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Gusta..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 20:54
-
2023 Vas
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:38
-
2009 Vas
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:03
-
2001 Vas
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 18:03
-
2014 Vas
Gustavsberg. Höjd: 24 cm
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 18:15
*
Vas
nr 1261 1318
Vas
Skulpterad, keramik, Signerad, Finland. Höjd: 32
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 juni 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/6 15:00:23 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland keramik norden nordeuropa nordisk skulpterad vas
-
5112 Ljuslyktor & vas
Orrefors. Höjd: 6-30 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:23 -
2002 Vas
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Gusta..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 20:54 -
2023 Vas
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:38
-
2009 Vas
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:03 -
2001 Vas
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 18:03 -
2014 Vas
Gustavsberg. Höjd: 24 cm
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 18:15